Odpłatność za pobyt dziecka w przedszkolu w roku szkolnym 2023/2024

Opłaty obowiązują od 01 września 2023 r.

2. Opłata za świadczenia publicznych przedszkoli- zgodnie z Uchwałą Nr CXIII/3053/23 Rady Miasta Krakowa z dnia 28 czerwca 2023 r. w sprawie określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego dzieci w wieku do lat 5 w przedszkolach prowadzonych przez Gminę Miejską Kraków:

Rodzic (opiekun prawny) dziecka w wieku do lat 5 uczęszczającego do 5 godzin dziennie nie ponosi odpłatności za pobyt dziecka w przedszkolu.
Rodzic (opiekun prawny) dziecka do lat 5 uczęszczającego do przedszkola powyżej 5 godzin dziennie zobowiązany jest do comiesięcznej odpłatności za pobyt dziecka w placówce za każdą godzinę pobytu poza godzinami w wysokości 1,30 zł oraz 0,65 zł dla rodzin objętych Programem Krakowska Karta Rodzinna 3+.
Opłata miesięczna pobierana jest z dołu w terminie do 10 dnia każdego miesiąca kalendarzowego, następującego po miesiącu, za który następuje rozliczenie.
Opłata, o której mowa w pkt. 2 wyliczana jest jako iloczyn: stawka godzinowa x liczba godzin pobytu dziecka w przedszkolu.
Opłata, o której mowa w pkt. 1 i 2 nie jest naliczana tylko w przypadku całodziennej nieobecności dziecka w przedszkolu.

uchwała.pdf